Embed

Papatya suyu ile saç rengi açma

Arkadaşlar;

Size Papatya suyuyla saç rengi açmayı anlatıcam.. Neden bu yazıyı yazma gereği duydum internette binlerce bu konuu üzerine yazı varken çünkü hepsi kesik kesik yarım yamalak insan bişey anlayamıyor... Ben kendi tecrübelerimi size anlatıcam :)

Şimdi internette bende papatya suyuyunu daha 2 ay önce duydum ve ben saçlarımı asla boyatmak istemeyenlerdenim çünkü yıpranacağından eminim bu yüzden bu yola başvurdum.

papatya suyunun boya gibi zararları kesinlikle yoktur ama yinede dikkatli olmak lazım . Ben toplam 4 kez uyguladım saçıma ve bir keresinde yıkamamıştım 2 güne kadar paptya suyunu ve yıprandığını kırıldığını gördüm

ve başlıyoruz...

Nerden bulabiliriz?

Aktarlarda kuru papatya bulabilirsiniz ben 2 tl'lik almıştım artık kaç gramdı bilemiyorum. Bazıları taze taze koparıp kullanıyorlarmış bu yöntemin fayda edip etmiceni bilemiyorum.

Neyse sonra internetten gördüm ki bazıları diyor 1 litre suya 2 avuç papatya koyun demişler.. ben ilk denememde aynen öyle yaptım ama kullandıktan sonra gerisini atmak zorunda kaldım çünkü fazla geldi size tavsiyem benim gibi 2 bardak suya 1 avuç veya daha az koyun.

efenim 2 bardak suya 1 avuç( veya daha az ) koyduuuk

Sonra kaynatıyoruz sanırım 5-10 dakkada kaynar

böyle mutfakta kına kokusu duyacaksınız :D kına gibi kokuyor

kaynadıktan sonra soğumasını bekleyin isterseniz ılımasını bekleyin hiç farketmez ben soğumasını bekleyin dediklerinde ilk denememde 2 saat bekledim :( ılık olsun yeter... eğer ılımıyorsa bu suyu 2 tabak veya her neyse içinde sürekli değiştirebiliriz hem daha çabuk ılıyacaktır..

sonra süzgeçten geçiriyoruz papatyalar ve suyu ayrılsın diye. papatyaları atın suyu kalsın.

Bilemiyorum kendi tercihiniz ister saçınız kuru ister nemli olsun saçınıza sürün ben en son nemli saçıma sürdüm. artık taraklamı sürersiniz elinizlemi sürersiniz yoksa saçlarınızımı suyun içine batırırsınız bilemicem.. ben batırıyorum öbür türlü zor ya!!

Bu işlem bittikten sonra ya balkona ya da bahçeye çıkın veya dışarıya (dışarıyı pek tavsiye etmem sonuçta saçlar ıslak rezil olursunuz) kesinlikle güneşte bekleyin gölgelik falan olmasın o gün havalar bulutlu olmasın veya kış denemeyin etki edeceğini sanmıyorum emeğinize yazık... yarım saat-1 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz..

haturlatma yapmam gerek bende denemeden önce 1 kere uygulandığında boya gibi saçların rengi bir anda şipşak değişeceğini sananlardandım ama ne yazıkki 3. 4. denemeden sonra yavaş yavaş rengin açıldığını göreceksiniz... böyle çok doğal sanki kendi saç renginizmiş gibi bir görüntü çıkıyor ortaya.. Tabi saçtan saça fark var bazıları ilk denemede sonuç alıyor bazıları 100 kere deniyor sonç alamıyor.. Bide papatya suyu siyah saçlarda ve boyalı saçlarda etki etmiyormuş! tamam boyalıya etki etmiyor ama siyah saçlarada etki ediyor benim saçlarım simsiyahtır rengini açtı kestane rengin döndü çok sevimli ama yinede dediğim gibi saçtan saça fark var. 

Birde bu papatya suyu saç rengini 2-3 ton açar sadece, daha fazlasını beklemeyin! mesela siyah saçlı biri bunu deneyerek saçının sarı olacağını düşünmesin.. en fazla kestane veya koyu kumral olur

kumral saçlılarda öyle 2-3 ton açar ama kumral saçlıların saçı sarı olur bundan eminim...

Birde hergün yapmanızı önermiyorum saçlarınız yıpranır falan isterseniz 1-2 gün ara verin.

Haydi hanımlar/kızlar görelim bakalım ne yapacaksınız :)

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !